KONFERENCJA

KOMPETENCJE OSOBISTE KLUCZOWE

W ROZWOJU ZAWODOWYM

LEKARZA WETERYNARII.

JAK UNIKNĄĆ WYPALENIA ZAWODOWEGO

10 grudnia 2022r. Warszawa


Zapraszamy serdecznie na ogólnopolską konferencję dla lekarzy weterynarii

"KOMPETENCJE OSOBISTE W ROZWOJU ZAWODOWYM LEKARZA WETERYNARII. 

JAK UNIKNĄĆ WYPALENIA ZAWODOWEGO"

w dniu 10 grudnia 2022r.  w Warszawie, 

Hotel **** Four Points by Sheraton Warszawa


Kompetencje osobiste lekarzy weterynarii stają się równie ważne, dla wykonywania zawodu, co kompetencje stricte medyczne. Umiejętności osobiste mają wpływ nie tylko na współpracę z klientem, kooperację w zespole medycznym, ale rzutują też m.in.: na organizację czasu pracy, umiejętność łączenia życia zawodowego i prywatnego, kompetencje zarządzania emocjami, rozwiazywanie konfliktów, budowanie motywacji własnej i współpracowników.  

Podczas konferencji w gronie lekarzy weterynarii, praktyków, wykładowców akademickich, przedstawicieli samorządu lekarsko- weterynaryjnego będziemy rozmawiać na temat tego jak zmienia się zawód lekarza weterynarii, jak poza umiejętnościami medycznymi, kompetencje osobiste stają się coraz ważniejsze w praktyce profesjonalisty. Czy można osiągać równowagę w rozwoju osobistym i zawodowym medyka, którym jest lekarz weterynarii, by zawczasu zapobiegać wypaleniu zawodowemu. I czy może być to rozwijające i wzmacniające, zarówno zawodowo jaki i prywatnie.  

Dlaczego to tak ważne? Lekarze weterynarii, jako jedna z profesji medycznych, są zagrożeni wypaleniem zawodowym, częściej niż przedstawiciele innych zawodów. Mówi się, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. W przypadku wypalenia zawodowego, którym są zagrożeni lekarze weterynarii, jest to szczególnie prawdziwe. 

Na zapobieganie i radzenie sobie z wypaleniem zawodowym składają się kompetencje osobiste, które można nazwać filarami dbania o siebie profesjonalnego medyka. By skutecznie zapobiegać wypaleniu zawodowemu i podnosić swoje kompetencje warto doskonalić swoją wiedzę i umiejętności w obszarach: zaawansowanej komunikacji interpersonalnej, budowania asertywnej postawy i komunikacji, zarządzaniu czasem, zarządzaniu stresem oraz współpracy w zespole. 

Wypaleniu zawodowemu można i trzeba zapobiegać, a jeżeli już profesjonalista znajdzie się na tej ścieżce, to można z niej zawrócić. Kluczowe w tym procesie jest budowanie ww. kompetencji osobistych. 

Dlatego warto wiedzieć czym kompetencje osobiste dla lekarza weterynarii są, jaka mają rolę w zapobieganiu wypaleniu zawodowemu, czy i jak można je doskonalić i co dobrego podnoszenie kwalifikacji w tym obszarze nam przynosi. 

O tym wszystkim na konferencji 

Udział w konferencji dla lekarzy weterynarii jest bezpłatny. 

Liczba miejsc ograniczona - obowiązują zapisy 

PROGRAM

09:30-10:00

Rejestracja. Powitalna kawa i ciasteczka

10:00-10:15

Powitanie 

lek. wet. Inga Kołomyjska – Prezes Zarządu, Comvet 

lek. wet. Marek Mastalerek – Prezes Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej

10:15-10:35

Wykład inauguracyjny 

Rozwój świadomości w zakresie potrzeby wzmacniania kompetencji miękkich u studentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i praktykujących lekarzy weterynarii. Przeszłość, stan obecny oraz wyzwania przyszłości

- dr hab. n. wet. Michał Skibniewski, Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie

10:40-11:00

Kompetencje osobiste lekarza weterynarii ważne w prowadzeniu i rozwijaniu praktyki lekarsko-weterynaryjnej” 

– dr hab. n. wet. Joanna Pławińska-Czarnak, Instytut Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, Członek Krajowego Sądu Lekarsko - Weterynaryjnego

11:00-11:15

Jak komunikacja z opiekunem wpływa na komfort pracy lekarza weterynarii - czyli nie musisz ich lubić ale ..."  

- lek. wet. Łukasz Łebek, praktykujący lekarz weterynarii, zajmuje się działalnością edukacyjną publikując w sieci pod nazwą “Nie zadzieraj z weterynarzem" 

11:15-11:30

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Czy i jak można przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu lekarzy weterynarii. Doskonalenie kompetencji osobistych lekarzy weterynarii w praktyce

- lek. wet. Inga Kołomyjska, Kierownik Projektu eCOMVET, Prezes Zarządu COMVET

11:30-12:00

Przerwa kawowa 

12:00-13:45


Panel ekspertów

Czy warto i jak dbać o dobrostan emocjonalny lekarzy weterynarii i zapobiegać wypaleniu zawodowemu? Doskonalenie kompetencji osobistych i zawodowych lekarzy weterynarii 

    • E-learning rola i praktyka w nowoczesnym podnoszeniu kompetencji profesjonalistów – PhD Renata Seredyńska - Head of a Teaching Programme Distance Learning the Nottingham University UK
    • Zarządzanie czasem w praktyce lekarza weterynarii – mgr Joanna Abramowicz
    • Z pamiętnika niemłodego lekarza weterynarii – o zawiłościach praktyki okiem praktyka – lek. wet. Paweł Mateńko
    • Komunikacja na wagę złota. Kompetencje osobiste lekarza weterynarii, a sprawy przed Sądem Lekarsko-Weterynaryjnym - dr hab. n. wet. Joanna Pławińska-Czarnak, Członek Krajowego Sądu Lekarsko-Weterynaryjnego
    • Podnoszenie kompetencji osobistych lekarzy weterynarii coraz łatwiejsze – kiedy technologia wkracza do edukacji i szkoleń, doświadczenia międzynarodowego projektu eCOMVET – lek. wet. Inga Kołomyjska
    • Jak klient od nas odchodzi to prawdopodobnie się nie dogadaliśmy  - lek. wet. Łukasz Łebek, “Nie zadzieraj z weterynarzem"

13:45-14:00

Zakończenie wydarzenia

 Podsumowanie i zakończenie konferencji  

    14:00-15:00

    Obiad dla uczestników konferencji   


      Patronat honorowy 


      Prelegenci

      Czas biegnie...

      _______

      Możesz zapisać się na wydarzenie jeszcze tylko: 

      00 Dni
      00 Godziny
      00 Minuty
      00 Sekundy

      Wypaleniu zawodowemu można zapobiec 

      Lekarze weterynarii, jako jedna z profesji medycznych, są zagrożeni wypaleniem zawodowym, częściej niż przedstawiciele innych zawodów. Przedstawiciele zawodów medycznych, w tym lekarze ludzcy i lekarze weterynarii, ale także pielęgniarki i pielęgniarze oraz technicy weterynaryjni, to profesjonaliści zagrożeni wypaleniem zawodowym. 

      Jest kilka czynników, które zostały dobrze zdiagnozowane i opisane przez naukowców w odniesieniu do wypalenia zawodowego. Czynniki te mogą prowadzić dla danej osoby, w określonych okolicznościach, do konfliktu/ów (wewnętrznego) i prowadzić do wejścia na ścieżkę wypalenia zawodowego.

      Dobrą wiadomością jest fakt, że wypaleniu można i trzeba zapobiegać, a jeżeli już znajdziesz się na tej ścieżce, to można z niej zawrócić. 

      Wypalenie zawodowe im wcześniej zaczniemy sobie z nim radzić tym szybciej złapiemy równowagę psychofizyczną. W początkowym etapie podróży i zawracania ze „ścieżki wypalenia zawodowego” przydatne są techniki zarządzania i pracy z emocjami, asertywności, zarządzania czasem i skutecznej komunikacji. Na wczesnym etapie wypalenia możemy radzić sobie zdobywając profesjonalną wiedzę i umiejętności z zakresu komunikacji, zarządzania sobą w czasie i okiełznania emocji. czasem. Podczas aktywnie prowadzonego szkolenia, przy wsparciu trenera, coacha, lub psychoterapeuty można wypracować zmianę zachowań, bardziej służące nam strategie radzenia sobie w sytuacjach stresowych i wzmacniać własne bardziej skuteczne i zdrowe style zachowań. 

      Na zapobieganie i radzenie sobie z wypaleniem zawodowym składają się kompetencje osobiste, które można nazwać filarami dbania o siebie profesjonalnego medyka. By skutecznie zapobiegać wypaleniu zawodowemu i podnosić swoje kompetencje warto doskonalić swoją wiedzę i umiejętności w obszarach: zaawansowanej komunikacji interpersonalnej, budowania asertywnej postawy i komunikacji, zarządzaniu czasem, zarządzaniu stresem oraz współpracy w zespole.

      Dlatego warto wiedzieć czym kompetencje osobiste dla lekarza weterynarii są, jaka mają rolę w zapobieganiu wypaleniu zawodowemu, czy i jak można je doskonalić i co dobrego podnoszenie kwalifikacji w tym obszarze nam przynosi. 

      O tym wszystkim na konferencji



      Lokalizacja wydarzenia i mapa dojazdu 

      Hotel **** Four Points by Sheraton Warsaw Mokotów, 

      ul.  Suwak 7b, 02-676 Warszawa, Polska

      Zdjęcia: źródło materiały Hotelu Sheraton Warszawa Mokotów i materiały własne comvet



      Masz pytania lub sugestie?

      Masz ciekawy pomysł dotyczący wydarzenia? A może potrzebujesz dodatkowych wyjaśnień?  Napisz do nas 

      Konferencja jest współfinansowana w ramach międzynarodowego projektu Partnerstw Strategicznych "Developing advanced communication competences among veterinary doctors" ze środków Programu ERASMUS+ Unii Europejskiej

      .